Pivo na čepu

 

K tradiční české kuchyni neodmyslitelně patří kvalitní a poctivé české pivo, jaké pro vás vaří Pivovar Rohozec již od roku 1850. Jako jeden z mála českých pivovarů i dnes vyrábí své pivo stejně tak, jako to dělali naši předci.

Naše strategické umístění přímo v areálu pivovaru nám umožňuje jako jediné restauraci v ČR točit čerstvé Rohozecké tankové pivo. Ochutnat ale můžete kompletní sortiment pivovaru, a to buď z jedné z 12 píp nebo z lahvových produktů.

Na čepu nechybí ani letní populární novinka Nealko Pomelo. Rádi vám namícháme také kombinace Rohozeckých limonád Erko společně s pivem.

Pro zobrazení detailů, najeďte nad obrázek piva na pípě.Dvanáctka

Dvanáctka
 
SVĚTLÝ LEŽÁK PREMIUM
5,3 % OBJ. ALK.

Plná chuť a příjemná hořkost je cítit v každém doušku.
Optimální pro vzácné okamžiky pohody a klidu. Při této skutečné „dvanáctce“ nejlépe vychutnáte svou oblíbenou pečeni, omáčku či guláš.

Tankové pivo

Tankové pivo

Jako jediná restaurace v České republice může nabídnout Rohozecká Restaurace svým zákazníkům tankové pivo z Pivovaru Rohozec. Je to přímo čerstvé pivo z ležáckých tanků pivovaru, které ještě neprošlo filtrací ani pasterizací a obsahuje i zbytky kvasnic. U piva platí, že čím čerstvější tím lepší. Nic čerstvějšího už nabídnout nelze.

Typ tankového piva se u nás čas od času mění, nejčastěji ovšem máme na čepu tankový Skalák 11°. Ke svátečním příležitostem, jako jsou například hody atd., ovšem do tanku stočíme i Prometheus 12°a nebos světlou Třináctku.

Skalák 11%

Skalák

 
SVĚTLÝ LEŽÁK
5,0 % OBJ. ALK.

Tradiční ležák s bohatou pěnou, vyváženou plností a lahodně hořkou chutí, která pobízí k dalšímu napití. Vhodný pro chvíle zábavy s přáteli!

Nealko Pomelo

Nealko Pomelo
 
MÍCHANÝ NEALKOHOLICKÝ NÁPOJ
MAX 0,5% OBJ. ALK.

ROHOZEC Nealko Pomelo je osvěžující míchaný nápoj vyrobený na bázi nealkoholického piva a vyváženém poměru pomela, jehož sladkokyselá chuť se skvěle spojuje s doznívající hořkostí piva.
Jako nealkoholický nápoj je ideální pro sportovce všeho druhu, ale oblíbený je především u cyklistů. Nealko Pomelo používají také řidiči a ženy jako skvělé letní osvěžení.

Třináctka tmavá

Třináctka tmavá

 
TMAVÉ SILNÉ
5.9 % OBJ. ALK.

Dokonale vyvážená hořká i sladká chuť dokreslená jemným karamelovým aroma typickým pro tmavá piva. Toto speciální pivo se výborně hodí ke společné konzumaci s partnerkou, protože i ženy toto pivo osloví, a zejména ony ocení jeho kouzlo.

Jedenáctka Řezaná

Jedenáctka řezaná
 
ŘEZANÝ LEŽÁK
5,0 % OBJ. ALK.

Toto pivo v sobě snoubí přednosti tradičního světlého ležáku a typického tmavého piva. Je seřezáno pod dozorem sládka přímo v pivovaru a v optimálním poměru tak, aby byla zajištěna dokonalá harmonie chuti. Všichni znalci, včetně žen, si tak mohou vychutnat to správné řezané pivo.

Ypsilon

Ypsilon
SVĚTLÉ PIVO
4,6 % OBJ. ALK.

Výčepní pivo, vařené tradičním českým postupem se třemi dávkami chmele, kvašené v otevřených kvasných kádích, a dochmelované zastudena čtvrtou dávkou speciálního chmele pro specifickou chmelovou hořkost a vůni.

Erko Kola

Erko Kola

 
NEALKO NÁPOJ

Točená Erko limonáda Kola má lahodnou chuť  a je vhodná i pro přípravu míchaných nápojů jak s vínem, tak i s destiláty.

Obsahuje kofein a je bez umělých sladidel a barviv.

Erko Oranž

Erko Oranž
 
NEALKO NÁPOJ

Klasická žlutá limonáda s příchutí čerstvých pomerančů, která je vhodná jako skvělé letní osvěžení pro teplé letní měsíce a to jak pro velké, tak malé příznivce našeho pivovaru.

Naví je bez umělých sladidel a barviv.

Erko Malina

Erko Malina
 
NEALKO NÁPOJ

Limonáda s příchutí malin navozuje příjemné vzpomínky na červenou limonádu z dob našeho mládí. Vyrovnaná sladkokyselá malinová chuť osvěží kdykoli a kdekoli.

Naví je bez umělých sladidel a barviv.

Cherry Beer

Cherry Beer
 
VÝČEPNÍ PIVO S VIŠŇOVOU PŘÍCHUTÍ
3,9 % OBJ. ALK.

Základem je světlé výčepní pivo vařené tradičním českým dvourmutovým způsobem z ječného sladu, kvalitního chmele, především žateckých odrůd a vlastní pramenité vody. Kvasí se v klasických otevřených kvasných kádích pečlivě vybranými kulturami pivovarských kvasnic a dokvašováno je v horizontálních ležáckých tancích, kde se dochucuje přírodní višňovou šťávou. Ta neobsahuje žádné chemické přísady ani umělá barviva, ale dodává tomuto nápoji karmínovou barvu a lahodnou chuť, ve které se doplňuje chmelová hořkost piva a sladko kyselá chuť višní.

Podskalák

Podskalák
 
SVĚTLÉ VÝČEPNÍ
4,2 % OBJ. ALK.

Pivo se svěží chutí a lehkou hořkostí, která příjemně osvěží a zažene každou žízeň. Nejvhodnější je po těžké práci, či náročném sportovním výkonu. Optimálně doplní ztracené tekutiny i energii. 

 

O Rohozci

 

Pivovar se nachází v Malém Rohozci což je součást města Turnova, které leží necelých sto kilometrů severovýchodně od Prahy. Zdejší romantický kraj, ležící na středním toku řeky Jizery, se již od 19. století nazývá Český ráj. Je to kraj přírodních krás, hradů, zámků, muzeí a tradiční řemeslné výroby. A taky dobrých lidí, a právě tito lidé pro Vás tradičním způsobem vyrábějí dobré pivo:PIVO ČESKÉHO RÁJE.

Nejenom místní obyvatelé, ale i návštěvníci Českého ráje, turistéhorolezci a ostatní milovníci přírody, si dají do souvislosti pivo SKALÁK a pískovcové skalní město v Hruboskalsku. Krásná, malebná příroda a příjemná, svěží chuť SKALÁKA a PODSKAlÁKA k sobě prostě patří.

Ferdinand Unger, jehož portrét můžete vidět na obrázku, založil pivovar již v roce 1850 a následně jej provozoval jeho syn Karel a potom vnuk, rovněž Karel. Ten v roce 1910 pivovar včetně velkostatku prodal nově vzniklé společnosti s názvem Společenský pivovar a velkostatek hostinských, společnost s ručením omezeným, Malý Rohozec u Turnova. Takto pivovar fungoval do roku 1924, kdy se přeměnil na akciovou společnost. V roce 1948 byl pivovar v Malém Rohozci znárodněn a stal se součástí národního podniku Severočeské pivovary a později součástí Východočeských pivovarů, se sídlem v Hradci Králové.

V roce 1994 byl pivovar privatizován ve veřejné soutěži vyhlášené Fondem národního majetku. Špatné hospodaření tehdejších majitelů však přivedlo pivovar až téměř ke krachu. Změna k lepšímu nastala pro pivovar 1. července 2004, kdy byla založena nová společnost PIVOVAR ROHOZEC, a.s. Byly zahájeny významné investice směřující k zajištění vysoké kvality piva. Tradiční způsob výroby však zůstal na Rohozci samozřejmě zachován. Pivo se vyrábí v zásadě podobným způsobem, jak jej původně vyráběli už naši předkové začátkem minulého století. Dnes se pivovar skví v nové kráse. Návštěvníci, kráčí po opraveném dlážděném nádvoří s kašnou uprostřed, budovy mají novou fasádu a nad hlavami pravidelně odbíjejí pivovarské hodiny…

 

POKUD SE CHCETE DOZVĚDĚT VÍCE, NEVÁHEJTE A OBJEDNEJTE SI PROHLÍDKU PŘÍMO U NÁS V PIVOVARU

 

REZERVOVAT PROHLÍDKU PIVOVARU

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.